Şampiyonlardan Ders Alın

Yeni Bir Yolculuğa Adım Atın

 

 

Hem danslarında hem de yaşam tarzlarında sürekli gelişim, iletişim ve yenilikleri kucaklayan bir bakış açısını benimseyen Sercan ve Zeynep, tangonun yaşayan, nefes alıp veren, insandan ayrı olmayan yanını yansıtan bir çift.

Devamı...
0+

Yıllık Tecrübe

0+

Performans

0+

Milonga & Pratik

0+

Ders & Workshop

Sercan Yiğit, Viyana’da 2 sene yaşamış, iki yabancı dil bilen ve YTÜ İşletme Bölümü mezunu bir dünya insanı. 15 yaşından beri aktif olarak müzikle uğraşan Sercan, sahip olduğu müzikal altyapı, bilgi birikimi ve tecrübe sayesinde de Tango müziğini dansına tüm doğallığıyla yerleştirirken, eğitimlerinde de öğrencilerine orijinal müzikalite deneyimleri aktarabiliyor.

Zeynep Aktar ise, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. 4 yıl profesyonel olarak tiyatroyla ilgilenen ve pek çok kez seyirci karşısına çıkan Zeynep, tangoya gönül vermeden önce iletişimci olarak çalıştı ve bu süre boyunca da iletişim becerilerini daha da keskinleştirip, sahip olduğu deneyimleri eğitimci ve dansçı kimliğiyle birleştirerek kendine has bir öğretme üslubu yarattı.

Danslarında estetik, uyum, müzikalite ve abartıya kaçmayan, yoğun bir teknik kullanan ikilinin eğitime yaklaşımı da nesle açık, dış dünyayı izleyen, yenilikçiliği kabul eden bir anlayış sergiliyor. İkilinin en önemli alametifarikası, derslere birlikte girmek. İkili, bu sayede hem erkeğin, hem kadının enerji aktarımlarını çok yönlü olarak aktarabilmekte.

Derslerde içinde yaşadığımız hayattan pek çok örnek vererek konuları anlatan, katı kurallara bağlamayan, öğrencinin öğrenme sürecini gözlemleyerek ona göre bilgiyi aktaran ikili “her derste biz de öğrenmeye devam ediyoruz” diyerek öğretme ve öğrenmeye olan heyecanlarını naif bir şekilde özetliyorlar.

Uzun yıllar önce Tango’ya attıkları ilk adımlarından kısa sayılabilecek bir süre sonra tanışan ve beraber, sadece tango adımlarıyla yürümeye karar veren ikili, 2012’de Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun (TDSF) düzenlediği yarışmada şampiyonluk; akabinde Fransa’nın Lyon kentinde aynı sene düzenlenen ve “Milli Sporcu” unvanıyla katıldıkları Uluslararası Dans Organizasyonu (IDF) yarışmasında üçüncülük kazandılar.

Ücretsiz tanıtım derslerimize katılmak için, aşağıdaki formdan iletişim bilgilerinizi bize iletebilir ya da sosyal medya bağlantılarımızdan direkt ulaşabilirsiniz. Eğitmenlerimiz size en kısa zamanda geri dönüş sağlayacaktır.

8 + 11 =